Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Невже на Народній правді подвійні стандарти? Не хочеться вірити, що запроваджується цензура.

Юрій Самсон | 29.09.2007 22:08

4
Рейтинг
4

Голосів "за"
11

Голосів "проти"
7

Неприємно про це писати, але редакція "Народної правди" вирішила з абсолютно надуманих причин вилучити моє посилання на статтю про батька Януковича.
Не хочеться залишати цб ситуацію нез'ясованою остаточно.

Невже на Народній правді подвійні стандарти? Не хочеться вірити, що запроваджується цензура.
28 вересня 2007 року мною було додано на "Народній правді" посилання на публікацію газети "Україна молода" щодо однієї з "білих плям" біографії прем'єр-міністра України, знаного "проФФесора" та поціновувача чужих шапок Віктора Януковича. Ця публічна особа, якого соратниця Ганна Герман порівняла з "загадковою Африкою", чомусь не любить говорити про своє походження, родину, батьків. Власне у статті, розміщеній в "Україні молодій", подається версія такої мовчанки "українського африканця" Януковича щодо свого батька.

Втім, через деякий час я помітив, що редакція "Народної правди" вилучила моє посилання. Але жодного повідомлення про причини такого кроку я не отримав. Тоді й вирішив звернутися до "Народної правди" за роз'ясненнями. Ось яку відповідь я отримав:

Народна правда | 29.09.2007 11:40

Шановна редакція! Хотів би зрозуміти, на підставі яких правил було знято моє посилання на статтю "України молодої"...

Поясніть, будь ласка, свою позицію. З повагою, Юрій Самсон

На підставі того, що лінк на ці нібито документи вже неодноразово публікувався.

Ось так. Коротко, категорично й незрозуміло.

Але у зв'язку з такою відповіддю редакції сайту виникає тепер у мене ще чимало питань.

Насамперед, моє посилання було не на документи, а на статтю у щоденній загальноукраїнській газеті, яка виходить з накладом понад 200 тисяч екземплярів. І документи, нехай навіть "нібито" з точки зору адміністратора Народної правди, слугують лише ілюстрацією до статті. Отже, виходить так, якщо певний засіб масової інформації відобразить лише портрет Януковича, то всі інші статті, що використовуватимуть цей портрет, будуть "посиланнями" на нього? Повний абсурд!

До того ж, "Україна молода",як зареєстрований друкований засіб масової інформації, несе повну відповідальність за зміст публікацій, розміщених на своїх шпальтах. І людина, яка вважає себе оббріханою, може звернутись до суду. То що ж це за така незрозуміла реакція шанованої редакції "Народної правди"?

Йдемо далі. У свій час на сторінках цього прекрасного проекту точилися гострі дискусії щодо правил публікації матеріалів. Здавалося, що в результаті довгого протиборства нарешті вдалося унормувати цей процес, а порушники Правил будуть жорстко каратися. Що ж, просив би редакцію навести мені положення Правил, яке я порушив, розміщуючи посилання на статтю в "Україні молодій".

Натомість я можу навести приклад, як редакцією сайту не виконуються власноруч затверджені Правила, де читаємо:

Неавторські матеріали, які вже були опубліковані на інших сайтах, просимо розміщувати у розділі "Лінки". Якщо використовується матеріал інших видань – він повинен, принаймні, містити авторську оцінку чи коментарі. Неавторські матеріали будуть переміщуватися модератором у розділ "Лінки" або видалятися, якщо неможливо визначити прямий лінк на матеріал. Але ж з певною періодичністю у розділі "Статті" розміщуються мало того, що неавторські матеріали, а такі, що містять антиукраїнські висловлювання, ставлять під сумнів незалежність нашої держави, містять сепаративні заклики, переповнені шовіністичною українофобською демагогією, побудовані на відвертій брехні та демагогії. Особливо відпрацьовує таким чином свою зарплату такий собі "автор" хандусенко. І яка ж реакція "Народної правди"? У кращому випадку, до таких "статей" додається "вивісочка" "передрук". І все! А як же Правила, які чітко вказують, що редакція має робити з такими, здавалося б уже неприпустимими, речами?

Свобода слова по-народноправдівські дійсно інколи дивує своїми непередбачуваними проявами. Я глибоко шаную і "Українську правду", і "Народну правду" та бажаю цим чудовим проектам лише успішного розвитку та наснаги. Та як розуміти такі дії, коли проголошуються певні принципи та цінності, а в реальності можлива така досить неприємна ситуація?

Іще один приклад. Щодня автор Вячеслав подає здесяток посилань, більшість з яких "перекидають" читачів "Народної правди" у болото антиукраїнських, антигуманістичних, ксенофобських, шовіністичних публікацій. Та редакція чомусь не видаляє лінки цього продуктивного провокатора...

Сподіваюсь на розуміння читачів та авторів "Народної правди". Але насамперед – редакції сайту. Можливо хоч зараз вона буде спроможна аргументувати вилучення мого посилання. Бо та відповідь, яку я отримав, мене абсолютно не влаштовує. Так само дуже хотілося б почути й роз'яснення щодо передруків і невиконання редакцією положень Правил.

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua