Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

"Погромники... Та не ті"

Олекса Косар | 18.09.2007 12:09

12
Рейтинг
12

Голосів "за"
15

Голосів "проти"
3

Одна з резонансних подій – вбивство Симона Петлюри, як ніби то помста євреїв за погроми, що їх вчинили війська Директорії – до цих пір викликає гарячі суперечки й дискусії.

"Погромники... Та не ті"

В історії України є багато подій і фактів до яких громадяни держави ставляться неоднозначно. І не дивно. Адже комуністична пропаганда та історіографія старанно приховувала істинний стан справ, який свідчить про злочинність більшовицького режиму.

Одна з резонансних подій – вбивство Симона Петлюри, як ніби то помста євреїв за погроми, що їх вчинили війська Директорії – до цих пір викликає гарячі суперечки й дискусії. Ось іще одне свідчення в цій історії, свідчення з єврейської сторони, що опубліковано в газеті "Літературна Україна від 6 вересня 2007 року.

"В Інтернеті я прочитав повідомлення про те, що в Києві готовий пам'ятник Симонові Петлюрі. Було назначено і дату його відкриття. Та не сталося так, як писалося. Чому? Зрозуміло і їжачкові. Свого часу у книжці "Під зорею Давида..." я писав: "Хто ж влаштував єврейські погроми: петлюрівці чи... більшовики?"

1964-й рік. Я у відрядженні в Проскурові. Швидко впорався із справами. Зайшов до місцевої синагоги. Запитав у синагогального служки, як пройти на місце жертв "петлюрівського погрому".

- А ти, синку, єврей?

- Так. А що?

- Раджу тобі не йти туди, якщо не хочеш добровільно попасти в лапи КДБ.

- А чому?

І старий Хаїм розповів мені про те, що погром влаштували не війська директорії, а банда козацького отамана Самосенка, яка увійшла до міста. А ще повідомив, що єврейська община написала листа в Париж – на суд над вбивцею Петлюри Шварцбардом. Та хто їх слухав, як лист могилів-подільських жителів до суду. Факти ж бо бралися в Москві. А Самосенко згодом був розстріляний...

Вважаю, що про все це має знати населення України.

Тоді люди сприймуть як належить ідею встановлення пам'ятника отаманові Петлюрі.

Юхим Красноштейн, журналіст, колишній працівник газет на Вінниччині.

Едмонтон, Канада"

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua