Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Друзі, ми можемо змінити все!

Юрій Самсон | 4.07.2007 18:09

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
22

Голосів "проти"
12

Серед відгуків на мою попередню статтю були корисні, цікаві, слушні пропозиції від Петра Гіренка. З його дозволу публікую їх в якості окремої статті. Сподіваюсь, вона буде цікавою для всіх авторів Народної правди

Друзі, ми можемо змінити все!

Приєднайтеся до конвенції захисту свободи слова на форумі!


Шановні друзі, автори Народної правди! Пропоную вам риторичну антиобструкціоністську конвенцію. Обструкція на НП – спосіб зриву вільного обміну авторів та читачів СВОЇМИ думками. Захистимо нашу свободу слова на НП від обструкції!

Шановні читачі та автори українського інтернет-ресурсу "Народна правда"! Пропоную вам приєднатися до риторичної конвенції, яка допоможе нам відстоювати чесне спілкування від деякої ворожої агентури та інших нечесних людей, які роблять тут обструкції (різні дії, що зривають чесне спілкування і маніпулюють ним, переводячи напрямок на інші теми, провокують нервову реакцію тощо).

Очевидно, що дії таких осіб є добре продуманими, а їх акції на сторінках "Народної правди" – спланованими та координованими. І що найгірше – метою їх є знищення інтересу до ресурсу зі сторони українського мислячого читача до НП, шляхом перетворення його на стічну канаву чужих (зазвичай російських) писань про Україну, як історичне непорозуміння, та українців, як неповноцінних людей.

Вільні люди, якими вже стали українці за час становлення Української державності, люди, що себе поважають, якими більшість авторів НП є від народження, не можуть творити (писати) в умовах образ, зневаги, приниження, агресії та ненависті (все це і є обструкція). Обмеження свободи слова – не завжди пряма заборона, та й як антиукраїнські сили можуть напряму сьогодні комусь щось забороняти писати? Це лише їхня стратегічна ціль. Але витіснення з інформаційного простору – ось випробуваний останніми роками механізм обмеження свободи слова в Україні. В свій час через це випробування пройшли засновники "Української правди" Георгій Ґонгадзе та Олена Притула. Вони вистояли, їх проект – "Українська Правда" – став зразком української патріотичної позиції, а дочірній проект "Народна правда" – можливістю для обміну своїми думками для сотень українських авторів.

Але саме над "Народною правдою" нависла загроза сьогодні, коли замість СВОЇХ думок на стрічку статей виливають антидемократичні, українофобні помиї з контрольованих іноземними спецслужбами сайтів. Обструкція на НП – спосіб зриву вільного обміну СВОЇМИ думками, витіснення нас з інформаційного простору навіть фізично – коли написана, опрацьована, авторська стаття зникає впродовж декількох годин зі стрічки під напором спаму. Це – спосіб обмеження Свободи слова.

Треба захистити нашу свободу слова на НП. Давайте створимо наше громадянське суспільство на НП, адже ніхто – ні влада, ні редакції ЗМІ не зможуть захистити права та свободи без рішучості та готовності до такого захисту зі сторони громадськості!

Насамперед хочу звернути вашу увагу на те, що на НП антиукраїнські пропагандисти з однієї сторони та українські автори з іншої пробують замінити переконання одне одного щодо дискусійних питань. Позиції цих сторін не зміняться під аргументацією одне одного – це ж очевидно! Принципово важливим є те, що ті й інші борються тут за розум і душу юнаків та некритично мислячих читачів. Але ми, автори, маємо арбітрів – наших читачів, які, у більшості, навіть не залишають жодних коментарів, але у них формується свій погляд на кожну статтю. Тому, хоча риторика – не математика і ми не можемо створити щось абсолютно формалізоване у цій площині, присутність арбітра дає нам підставу лише триматися здорового глузду в полеміці.

Саме апелювання до здорового глузду читацької аудиторії дає нам переважну силу правоти, якщо ми чесні. Чесність учасників спілки буде оцінювати саме читацька аудиторія. Причому, безслідно! Отже, достатньо звертання до аудиторії, щоб висловити своє бачення, наприклад, своє розуміння щодо обструкції з боку якогось учасника спілки.

Ось склад риторичних конвенціональних правил, які я пропоную:

1. Триматись задекларованої теми. Звертання від теми як в статті, так і в коментарях – недопустиме.

2. Використання тільки тієї інформації, яку є можливість перевірити з авторитетних і загально доступних джерел. Джерела, пов'язані з тоталітарними режимами можна використовувати тільки, якщо інформація не може (не могла) використовуватись як пропаганда на підтримку режиму.

3. Сенсаційні та вузькоспеціальні теми не є темами НП, бо вони є темою дослідження для спеціалістів. Якщо хтось додає такий матеріал на НП, це є спроба маніпулювання некритичною чи юною аудиторією.

4. Заборонено образи державних атрибутів всіх країн – назви, мови, герба, прапора тощо.

5. Заборонено образи людей за національними, етнічними, релігійними, майновими, соціальними, віковими, статевими тощо ознаками.

6. Заборонено додавання чужих статей у розділі "Статті", навіть якщо вказано ім'я автора. Для цього є розділ "Лінки".

Всіх, хто приєднався до антиобструкціоністської конвенції, закликаю не вести діалоги з обструкціоністами, у коментарях періодично додавати склад конвенціональних правил, додаючи також цитату з порушенням конвенції, з тексту автора, який визнаний обструкціоністом і номер статті порушника. Потрібно також закликати читачів не звертати уваги на посилання цього обструкціоніста.

Вважаю, що кожен з авторів "Народної правди" мав би поділитись своїм баченням проблеми, так і своїми пропозиціями з її розв'язання.

Буду вдячний за доповнення та дискусію навколо запропонованих мною риторичних конвенціональних правил.

За свободу слова! За громадське суспільство! За честь та гідність людини!

Щиро дякую панам Юрію Самсону та Євгену Вервейко за підтримку і допомогу в написанні цієї статті.

Петро Гіренко

Коментарі

© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua