Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Музей у Пирогові – це банкомат   чи музейний заклад?

Музей у Пирогові – це банкомат, чи музейний заклад?

museum-ukraine | 8.06.2018 15:08

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

В пошуках піару та швидких грошей, деякі директори музеїв забули, що основна функція музейних закладів. – це науково-освітня робота. Це яскраво видно по роботі Національного музею народної архітектури та побуту України у с. Пирогів.

Музей у Пирогові – це банкомат, чи музейний заклад?
Вже багато років недолуге Міністерства культури України, активно "прилаштовує" на керівні посади близьких друзів та кумів, які нічого не розуміють в музейній галузі і роблять з музеїв розважальний центр.

Музей для міністерства – банкомат для отримання готівкової маси. Міністра цікавить лише особистий піар та позитивні відгуки про роботу галузі культури (за чутками, "Голос майдану" планував перескочити на тепле крісло амбасадора у Канаді, але отримав відмову і зараз готується до Верховної зради). Йому важливо аби посади директорів закладів культури займали "ручні" особи, які допоможуть досягнути його великої мети. І сьогоднішні директори активно працюють на імідж свого хазяїна.

В пошуках піару та швидких грошей, деякі директори музеїв забули, що основна функція музейних закладів. – це науково-освітня робота. Це яскраво видно по роботі Національного музею народної архітектури та побуту України у с. Пирогів.

За останні роки музей не випустив жодного наукового каталогу, жодного методичного посібника, жодного наукового збірника, не провів масштабної науково реставрації. Протягом десяти років музей провів аж дві конференції, але не видав жодного збірника з науковими матеріалами. Музей навіть не випустив елементарного путівника. В.о. директора Повякель відмахується – краще зробимо за ці гроші новий сайт.

На першому плані у Повякель лише комерційні кінозйомки та фестивалі. Для залучення спонсорів вона влаштовує марнотратний фестиваль з подружкою – теж радницею Міністра культури (дружина нардепа Бригинця від БПП), Рудницькою, яка вже багато "нафестивалила" бюджетних грошей на Сході України.

ef9e9aa5f0d3f9e917d257d3e1f49535_600x1000

До проведення щонедільних заходів залучені всі наукові співробітники: молоді танцюють та співають, проводять інтерактиви та екскурсії, науковці з 40-річним досвідом прибирають експозиції, вирубують чагарники, займаються городиною, білять, фарбують, мажуть. Займатися науковою роботою їм просто ніколи – навіть у зимовий період музей проводив "вечорниці для фотосесій".

Для Повякель головне – фотографії у Файсбуці, а не реальна музейна робота. Вона не знайома ні з законами, ні з колективним договором, ні з інструкціями, ні з музейним працівниками. За пів року не проведено жодного збору колективу. На День музеїв вона преміювала виключно своїх васалів, забувши привітати інших працівників.

Порушуючи умови колективного договора, Повякель за 4 місяці вже два рази змінили штатний розпис. Завідувачі відділів навіть не знають хто їм підпорядковується: нема ні наказів про зміни штатного розпису, ні доступу до штатного розпису, до нових положень, посадових інструкцій. У музеї з'являються нові сектори та відділи без реально працюючих людей. У квітні вона скоротила першого заступника, а в травня цю посаду поновила і перевела туди хлопчика Артема з посади свого радника (Артем інколи п'є каву з заступником голови Адміністрації Президента і обіцяє перемогу Повякель під час конкурсу на посаду директора).- пише блог https://polperex.wordpress.com

Міністр вже чув про зловживання Повякель на посаді в.о.директора: про зйомки на території музею, про неофіційних орендарів, про касові махінації. Не реагує. Шлях до Верховної зради дорого коштує.

А Повякель вибрала шлях попередників: збагачення та самопіар.

Колектив пережив багато директорів і впевнений, що і ця директорка довго не затримається.

Олена Мельник


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua