Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/culture/4e848ea128901/

Хранитель Віри розглядатиме скарги на етичні оцінки "Комісії з журналістської етики"

| 29.09.2011 18:28

Процедуру апеляційного оскарження запроваджено для того, щоб перевірити моральну чистоту кожного з рішень "Комісії з журналістської етики", з яким не згодні зацікавлені сторони. Кажуть, що ця громадська організація нерідко підтримує персон з вельми сумнівною репутацією.

Хранитель Віри розглядатиме скарги на етичні оцінки ''Комісії з журналістської етики''
Віднині Хранитель Віри розглядатиме апеляційні скарги на рішення громадської організації "Комісія з журналістської етики".

Таке превентивне рішення прийнято у процесі розподілу добра та зла N1/2010 стосовно "Етичного кодексу українського журналіста", підручника "Журналістська етика", діяльності громадської організації "Комісія з журналістської етики".

У рішенні визначаються правила апеляційного оскарження.

Рішення (етичні оцінки) цієї громадської організації можуть оскаржити зацікавлені особи на підставі невідповідності принципам моралі, якщо рішення є принизливим, містить неправдиву інформацію, суперечить вірі та переконанням людей, прийнято зі зневагою до позиції зацікавленої сторони, без уважного розгляду її доводів та доказів, не відповідає задекларованій добрій меті "формування культури професійної та чесної журналістики", тощо.

Апеляційні скарги розглядатимуться протягом 1 місяця.

У разі визнання злом оскаржуваного рішення воно визнається нікчемним.

За клопотанням скаржника може бути розпочато ритуал нагадування, в рамках якого з визначеною періодичністю Хранитель Віри надсилатиме "Комісії з журналістської етики" нагадування про необхідність відкликати своє рішення, яке було визнано злом, та припинити його поширення на сайті в мережі Інтернет.

"Процедуру апеляційного оскарження запроваджено для того, щоб перевірити моральну чистоту кожного з рішень "Комісії з журналістської етики", з яким не згодні зацікавлені сторони" – пояснює Хранитель Віри, - "Дехто з журналістів почувається приниженим після критики і так званого "громадського осуду" з формальних міркувань у відповідь на добросовісну публіцистику. Кажуть, що ця громадська організація нерідко підтримує персон з вельми сумнівною репутацією. На сайті "Комісії з журналістської етики" повідомляється, що ця організація за зверненнями журналістів та інших фізичних і юридичних осіб своїми рішеннями дає етичні оцінки професійній діяльності журналістів, власників ЗМІ, державних органів, що мають компетенцію у галузі масової інформації. Однак під виглядом етичних оцінок "Комісія з журналістської етики" поширює певні критичні зауваження до роботи журналістів, посилаючись на певні механістичні критерії. Нема певності, що ці механістичні критерії є насправді добрими, етичними та моральними, і якщо їх застосування ображає людей, з Божою допомогою слід з'ясувати істину".

Текст рішення опубліковано на сайті Храму Божественного Одкровення за адресою http://temple.org.ua/doc/Zabezpechennya-28092011-CJE.pdf


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua