Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
1
Рейтинг
1


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
4

"Язык с хреном". Почему перестали правильно говорить по-русски?

Никита | 26.06.2011 11:53
Русский язык серьёзно болен: его носители пренебрегают правилами и нормами, а жесты становятся важнее слов. К таким неутешительным выводам пришла группа лингвистов Санкт-Петербургского гос-университета
Коментарі
Никита   | 26.06.2011 16:26
Мінуси від захисників російської мови?
Вважаєте, що петербургські лінгвісти помиляються?
Никита   | 26.06.2011 16:26
Мінуси від захисників російської мови?
Вважаєте, що петербургські лінгвісти помиляються?
Victoria   | 26.06.2011 23:47
+!
Стрілець   | 29.06.2011 07:37
Никита,
а цікаво, як там у Франції
з усною мовою самих французів
і тих, що "понаїхали"?
Поділіться інформацією "із власних вух"
Никита   | 29.06.2011 12:28
Стрілець:
Якщо виключно "з власних вух" – маю враження, що французьке мовлення (усна мова) живе і процвітає. (Але я поцікавлюся при нагоді, як оцінюють стан розвитку сучасного мовлення французькі лінгвісти, оскільки їм, звичайно, видніше. Які вони бачать проблеми).

Що ж до "панаєхавших", то дивлячись яких. Вихідці з французьких колоній "на мої вуха" володіють французькою мовою гарно, очевидно, в них має місце така ж двомовність, як в багатьох українців. В їхніх кварталах можна почути як французьку, так і арабську мови.

Зараз тут панаєхало також багато російськомовних людей. Багато багатих росіян, скажем так.
(ось від кого чути "язьік с хреном"! Вони ж
Никита   | 29.06.2011 12:35
думають, що їх ніхто не розуміє, не соромляться, розмовляють голосно. Уявіть собі картинку: черга в супермаркеті, чоловік з десяток, і серед них двоє "соотечественніков" – на весь супермаркет розноситься "хрєн, хрєн, хрєн!". Французи ввічливо посміхаються і опускають очі.)
Так от, російськомовні наполегливо вивчають французьку, віддають дітей у французькі школи, наймають приватних вчителів. Їхні діти будуть володіти французькою гарно.
  | 5.07.2011 15:39
"Вихідці з французьких колоній "на мої вуха" володіють французькою мовою гарно, очевидно, в них має місце така ж двомовність, як в багатьох українців" Супер-змістове речення! Просто клас! Ось звідки ростуть вуха різних "копромісів" – ви нам НАТО, а ми вам двомовність! А собачка тут зарита в тому, що пан Нікіта прирівняв нас, Українців, державоутворюючу націю до...вихідців з колоній, в яких " має місце така ж двомовність, як в багатьох українців"! Ні, щоб порівняти з двомовністю французів у Франції, тіпа ось вони кожен-другий лепече арабською чи ще там якою...Ні щоб порівняти їх вихідців з нашими неукраїнським елементом. Ні щоб донести нам скільки арабських шкіл у парижах...Странно...
Никита   | 5.07.2011 18:23
Кр-к:
А! Я так і знав, що це речення декому не сподобається!
Але я вважаю за краще називати речі власними іменами. Алжир був колонією Франції, Україна була колонією Росії. Нічого принципово відмінного у двомовності українців і алжирців немає. Подобається це комусь чи ні.
Думаю, пане Кр-ку, Ви так само володієте російською мовою не гірше за мене. І вивчили її з тих самих причин, що й алжирці вивчили французьку.
Ігор Бурдяк   | 5.07.2011 19:11
Никита:
Алжир був колонією Франції, Україна була колонією Росії.
Але Алжир ніколи не колонізував Францію. А Росія стала тим, чим є завдяки тому, що Україна-Русь в середні віки колонізувала московські землі. Тому порівняння спірне. З таким самим успіхом відносини України з Росією можна порівнювати з відносинами Англії з США. (Мається на увазі лише родовід, цивілізаційність відносин не до порівняння).
Никита   | 5.07.2011 20:21
Ігор Бурдяк:
З науково-історичної точки зору порівняння спірне, погоджуюсь. Але стосовно сучасної мовної ситуації в Україні НМД порівняння цілком слушне. Українська двомовність нічим принциповим не відрізняється від двомовності, наприклад, у Чехії часів Австро-Угорської імперії, де німецька мова витісняла чеську, особливо у містах. І подібні приклади можна продовжити.
Ігор Бурдяк   | 5.07.2011 20:54
Никита:
Українська двомовність нічим принциповим не відрізняється від двомовності, наприклад, у Чехії часів Австро-Угорської імперії
Росія має більше можливостей для баламутства через кореневу спорідненість слів "русский", "Русь". На цій основі неформально поширюється "теорія" про те, що українська мова лише діалект російської.
Австрійці такої можливості не мали.
  | 5.07.2011 23:43
Ігор Бурдяк:
Никита:

Українська двомовність нічим принциповим не відрізняється від двомовності, наприклад, у Чехії часів Австро-Угорської імперії
Росія має більше можливостей для баламутства через кореневу спорідненість слів "русский", "Русь". На цій основі неформально поширюється "теорія" про те, що українська мова лише діалект російської.
Австрійці такої можливості не мали.
Та ніяких можливостей! Просто потрібно наполегливо навчати дітей і тлумачити дорослим, що "русский" є фактично крадженою назвою і зявилося тільки у 18ст стараннями в тому числі і наших галицьких посібників навіженому Пєтру Вєлікаму! Не треба боятися їх брехні!
Никита   | 6.07.2011 00:13
Кр-к:
навчати дітей і тлумачити дорослим, що "русский" є фактично крадженою назвою
)
І якщо пояснити, що "русский" – це "краджена назва" і насправді називається "московський" – від цього білінгвізм сам собою зникне?