Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
4

Коментарі
Ігор Бурдяк   | 19.10.2010 10:44
Никита:
Ігор Бурдяк:
"З виступу Бориса Олійника на Парламентських слуханнях у Верховній Раді України з питань Голодомору 1932 -1933 року" – тут.
Це було в 2003, коли Олійник був в опозиційній КПУ, а наведену мною цитату він виголосив в 1988.
"Не встигли ми оплакати кимось "вирахувані" 5 мільйонів жертв, як нам визначають уже 7 мільйонів. Ще не оговтаних від шоку, нам пишуть 9 мільйонів. Згодом, 11 мільйонів. І, нарешті, – 15 мільйонів."
Чи не комічним є те, що ці мільйони доплюсовував нинішній міністр Табвчник?
Олена Олійник   | 19.10.2010 10:45
Никита:
"Золотих не хочу лаврів, –
З ними щастя не здобуду.
Як я ними увінчаюсь,
То поетом вже не буду.

Не поет, у кого думки
Не літають вільно в світі,
А заплутались навіки
В золотії тонкі сіті.

Не поет, хто забуває
Про страшні народні рани,
Щоб собі на вільні руки
Золоті надіть кайдани!"

))
Львів'янка   | 19.10.2010 13:26
Та ніхто не збирається знімати з нього вину за розкуркулення, колективізацію, що значною мірою спричинили голод, не кажучи вже про масові репресії. Але, пробачте, це "вождь" посилав до моєї бабки Химки, яка залишилася вдовою з чотирма сиротами, витягати із запічка останній горщик з просом? Ні, витискали до останнього хлібоздачу місцеві божки під наглядом Кагановича й Молотова.

... І чи всі в Україні голодували? Та ні, чи мало жиріли на цьому горі людському. Згадаймо хоча б ті ж торг сіни, куди несли останні фамільні святині – від прадідівських хрестиків – за хлібину чи жменю жита. Несли, а другого дня вмирали з голоду. Ну так хто ж голодував, а хто жирував?

Правда Є страшною.
Никита   | 19.10.2010 15:19
Вас-иль:
Никита:
На мій погляд, саме доктрина комунізму є поганою сама по собі...
Супер!!! Люди, що стверджують про те, що ідея комунізму сама по собі непогана не читали Маркса з Енгельсом. Не кажучи про Лєніна. Єдиний автор, що описує комунізм у рожевих тонах – Коба.
Вас-илю, сподіваюсь, Ви правильно прочитали мою репліку?
Про всяк випадок ще раз: На мій погляд, саме доктрина комунізму Є ПОГАНОЮ сама по собі. Вона погана, ця доктрина, НМД.
Никита   | 19.10.2010 15:35
Олена Олійник:
Золотих не хочу лаврів, -
З ними щастя не здобуду.
Як я ними увінчаюсь,
То поетом вже не буду
Так, є така думка, і досить розповсюджена.
А я вважаю, що бувших поетів не буває. Ось уяви: людина написала вірш, хоча б один, який насправді починає існувати сам по собі: люди його читають, цитують, вчать на пам"ять, хтось пише до нього музику, співає його як пісню, пише про нього (про один вірш) статтю на НП...
Поет N є автором цього вірша і залишиться їм назавжди. А все інше (хто він і що він робить, окрім того, що написав цей вірш) – то інша справа.
Никита   | 19.10.2010 15:44
Олена Олійник:
Десь прочитав таку... притчу, чи що; вона більше про сенс життя, звичайно, та все ж...
Чоловік помер, представ перед Богом, і той його прямісінько направляє до Раю. Чоловік запитує:
- Господи, чим я заслужив таку милість? Навіщо я взагалі приходив на цей світ?
- Пам"ятаєш, тебе послали у відрядження до Криму?
- Так, Господи.
- Пам"ятаєш, у поїзді ти пішов у вагон-ресторан?
- Так, Господи.
- Пам"ятаєш, там одна жінка попросила тебе передати їй сіль?
- Так, Господи, я передав.
- Ну от.
Никита   | 19.10.2010 15:51
Ігор Бурдяк:
Чи не комічним є те, що ці мільйони доплюсовував нинішній міністр Табвчник?
Не знаю; якщо це справді зробив Табачник, не думаю, що це комічно. Скоріше, як написала Львів'янка,
Правда Є страшною.
і це ж притому, що ми далеко не все знаємо.
Вас-иль   | 19.10.2010 16:08
Никита:

Так я серйозно погоджуюсь. І захоплення вдало висловлною думкою цілком щире. Всім, хто стверджує, що доктрина комунізму є гуманною, слід почитати Принципи комунізму – додаток до Маніфесту. Там усе прямо і без прикрас. І думкою якогось муравя – члена комуни ніхто не цікавиться. Все як і на практиці. Недаремно, товариш Коба, в одній своїй праці, по буквах розбирає принципи комунізму і констатує, що в СССР на середину 30х років реалізовано всі ці принципи – крім одного. батьків в дітей не відбирали. Такий ревізіонізм товариша Сталіна – невиконання цього пункту – привів до краху соціалізму та СССРу. Це я цілком серйозно.
Beware   | 19.10.2010 17:00
Комуняків на гіляку. Хай сто разів поет чи українець. Разом з іншими. Це вже не романтизм часу, це вже паразитуванні та трупі імперії. Нема чого хороводи водити. Теж мені, комуняка молиться. Театр абсурду.
Никита   | 19.10.2010 17:49
Beware:
Комуняків на гіляку
а деякі його вірші все одно залишаться. Його внесок у розвиток української мови і літератури вже відбувся – і зникне тільки в тому разі, якщо сама мова зникне (тьфу, тьфу, тьфу).
Саме про це я кажу: комуняка окремо, поет окремо.
Улас Золотоноша   | 19.10.2010 17:54
До слова, Борис Ілліч дружив із Василем Симоненком ще із студентських років. За його спиною нема "чорних" плям, як, скажімо, у Яворівського...:)
Олена Олійник   | 19.10.2010 23:15
Никита:
Щодо викладеного у 19.10.2010 15:35.
Один поет (з креативу що нижче, пам"ятаєш:))) одного разу так вдало висловився на той самий зміст, але він заперечує твій висновок. (от не поталанило бідолазі – був би собі реабілітований Никитою, так хтось за язик потягнув років 25-30 тому)))

Зараз знайду текст, сподіваюсь.
Олена Олійник   | 19.10.2010 23:23
Є!

"Часто бывает, ночь наступает,
И так далеко рассвет,
Спетые песни спят по чужим домам.
И вновь в тишине я слышу голос
Песни, которой нет,
Какой ей быть – не знаю сам.

....
Она уже вот-вот появится,
И может быть, в начале дня
Она в новый путь отправится,
И станет для всех – но уже не моя!"

Макарєвіч Андрєй
Никита   | 19.10.2010 23:54
Олена Олійник:
Ну що ж, так і є. Люди невдячні. Побивши каміням автора пісні, вони продовжитимуть співати цю пісню.
Адже в кожного прислів"я, в кожної поговірки і народної пісні є свій Автор – той, хто сказав або заспівав це першим. Але його доля -забуття. Нікого не хвилює його обліко моралє або його політичні уподобання.
Це гарний приклад, погоджуюсь.
Beware   | 20.10.2010 02:25
Никита:
Beware:
а деякі його вірші все одно залишаться. Його внесок у розвиток української мови і літератури вже відбувся – і зникне тільки в тому разі, якщо сама мова зникне (тьфу, тьфу, тьфу).
Саме про це я кажу: комуняка окремо, поет окремо.
Тому саме і популярізуються таланти після смерті людини, відрізані від його політ.уподобань, ексцентричностей соціальної поведінки, узгоджені та інтерпретовані з потрібним владі, або народу, контекстом. Тому,

"Незбывшимися сказки не бывают,
Несбывшиеся сказки забывают.
И грустно мне, но я не унываю.
Я старый сказочник, я много сказок знаю.":-)

А Макаревич-талант, але таки прогнувся під владу, було.