Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вчитися не можна прогулювати

Юлія Майок | 31.03.2010 12:14

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
2

Світова практика боротьби зі студентськими прогулами досягла ледь не космічного рівня. Що тільки не робить університетська влада, аби запобігти "пасуванню" пар і змусити молодь вчитися.

Світова практика боротьби зі студентськими прогулами досягла ледь не космічного рівня. Що тільки не робить університетська влада, аби запобігти "пасуванню" пар і змусити молодь вчитися: ведуть рейтинги відвідувань, відсилають СМС батькам, встановлюють турнікети і видають кожному особисту перепустку, змушують платити за кожен пропуск без поважної причини, а в Китаї навіть навчилися контролювати студентів за допомогою відбитків пальців.

Після введення Болонської системи в Україні, передбачалося, що статистика відвідувань лекцій значно покращиться, адже новий навчальний процес відбуватиметься і з урахуванням присутності студентів на парах.

Директор Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка Володимир Різун підтвердив, що сучасні першо- і другокурсники (студенти, що відразу почали вчитися за новітнім процесом) ходять на пари частіше, ніж їх попередники.

Але не всі викладачі задоволені ефективністю європейської системи навчання: "Відвідуваність у нас абсолютно не змінилася, – заявив Юлії Майок викладач Запорізького національного технічного університету Володимир Клименко, – Раніше були сесії, а восени та весною – рейтинги для перевірки студентів. Тепер це замінили на 2 модулі, і студенти тепер, окрім у сесійний період, приходять ще на модуль, що посередині семестру."

Самі ж студенти зазначають, що прогулюють рідко: "Не розумію, який сенс вступати в омріяний виш, щоб потім не відвідувати його, – говорить другокурсниця Аліна Ходимчук, – Звичайно, я можу собі дозволити не з'явитися на пару без поважної причини, але таке буває досить рідко. Не хочеш ходити на лекції – переводься на заочку".

З іншого боку, як заявляє молодь, до пасування нею пар призводить... навколишня інфраструктура. Мовляв, біля кожної будівлі вишу можна побачити декілька кафе, закладів швидкого харчування та парків, де так і хочеться погуляти та поспілкуватися з друзями, замість того, аби сидіти в аудиторіях. "Якби не було цієї всієї спокуси, нас би бачили в стінах університетів частіше" – наголошують прогульники.

Студенти, мабуть, єдиний, такий-собі автономний прошарок населення, на якого не діють а ні погрози з боку викладачів, а ні дамоклів меч у вигляді вильоту з навчального закладу. Тут вже беруть вверх особистий характер та бажання (або його відсутність) досягти успіху. Цікаво, скільки б разів сьогодні мав би сказати Ленін свою культову фразу "Вчитися, вчитися і ще раз вчитися", аби достукатись до голів майбутніх дипломованих спеціалістів...


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua