Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Шлях вдосконалення


-3
Рейтинг
-3


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
4

Загалом чотири гори проблем зводить він у нашому житті. Це проблеми із здоров'ям, матеріальні, в сім'ї, на роботі (або пов'язані з її відсутністю)...

Шлях вдосконалення
Протоієрей Олег Ведмеденко

"Світ лежить у злі" – прорік святий апостол Іван Богослов. Світ лежить у злі й донині. І, як результат, сьогодні ми маємо дві найбільші зміїні перемоги світового зла. По-перше, спотворено Божественне вчення (як форма, так і зміст його); по-друге – поміняні місцями хода й засоби спасіння (дух і буква, смисл і форма, віра й обряд).

Наразі хочу торкнутися першої, і то найважливішої перемоги "князя світу цього". Загалом чотири гори проблем зводить він у нашому житті. Це проблеми із здоров'ям, матеріальні, в сім'ї, на роботі (або пов'язані з її відсутністю). В результаті людина виявляється мовби затиснутою обставинами з усіх сторін, загнаною у пастку, в глухий кут, – а ворог роду людського накидає їй зашморг: "На, вішайся, бідаче!..." Творець же простягає руку згори і кличе: "Прийдіть до Мене, усі обтяжені та струджені гріхами й проблемами своїми, і Я заспокою вас..."

Як визволяє нас Господь, чим підбадьорює, чим утішає? Чим очищує, зміцнює, благословляє нас? Як змінює обставини нашого життя? Силою Духа Святого. Вселенською духовною енергією життя, добра, любові, яку церква називає єдиним словом – благодаттю.

Як же здобути її, цю благословенну, благодатну силу Божу? Де знайти? Немає іншої драбини в небо, інших дверей у царство сили, окрім дверей смирення. Тут смирення – синонім милосердя. У цьому слові і покаяння, і самозречення, і, власне, смирення, і любов. У ньому – невипромінювання зла та випромінювання добра. У ньому – увесь шлях Христів, шлях вдосконалення, шлях спасіння...

"Я – дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене"; "Навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим"; "Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать..." До Бога не приходять інакше, як тільки через Христа, через смирення. Отець (Бог) – через Сина (через найсолодше смирення Христове в нас) – Духом Своїм Святим (духом благодаті) діє: утішає, очищує, благословляє, змінює обставини життя нашого в усіх його сферах.

Царство Боже – всередині нас суть. Але й пекло – також в нас... Сьогодні світ буквально потерпає від внутрішнього безсилля. На кожному кроці тільки й чуємо: "Ніби і їм, не скажу що замало, і сплю достатньо, і ось щойно з відпустки, – але усе дарма, вже зранку прокидаюся втомленим... Не допомагають ні вітаміни, ні стимулятори, ні транквілізатори... Немає снаги! Що робити?..."

З'ясуймо спершу, де ж основа оцієї глобальної хронічної слабості нової цивілізації? У чому причина її? А вона – у відсутності внутрішньої позитивної духовної сили, власне – благодаті! Чому ж немає благодаті? Бо немає основи її – смирення. Чому ж немає смирення? Адже Євангелія правди, як шлях здобуття Сили, давним-давно проповідана по всьому світу? А тому, що сьогодні практично втраченим виявилось правильне розуміння (по духу) вчення Христового: як форми його (духовна символіка Святого Письма), так і змісту (вчення смирення як шлях здобуття внутрішньої духовної сили – благодаті). "Погине народ Мій за те, що не має знання...", – читаємо у книзі пророка Осії.

Шлях невипромінювання зла (шлях смирення) був явлений Ісусом Христом понад 2000 років тому. Сьогодні ж ми майже втратили розуміння суті цього поняття: "смирення Христове", і плутаємо його з рабською покірністю чи злочинною бездіяльністю, з ганебним догідництвом чи низькопоклонством, з холодною байдужістю чи святенницькою єлейністю. Ні ж бо! Смирення – це пошук миру. Смирення – це внутрішня доброта. Смирення – це активна життєва позиція, а не опущення рук. Смирення – це не погодження зі злом або життєвими труднощами. Смиренно можна, а часто й просто необхідно сказати "ні!" У нас виникли проблеми? – давайте повернемося до них обличчям. Роби, що належить, і хай буде, що буде, на волю Божу – ось основний принцип смирення. Смирення – це прийняти ближнього свого, та обставини свого життя такими, які вони є: без гніву й роздратування, без страху й тривоги, без гордощів та образи. З миром, як із руки Божої. "Смиренням перемагай ворогів", – навчає старець Силуан.

Смирення – це вчення свободи. Розкритися перед Небом у самозреченні та любові: розкритися духовно – внутрішньо, містично, серцем. Це-то у дійсності і є явлений нам Ісусом Христом шлях смирення, шлях вдосконалення...

www.vedmedenko.org


© 2007 - 2012, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua