Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
вопросы языкознания   современный русский язык   лигвоцид   Михаил Эпштейн
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Михаил Эпштейн: "Мы видим реально, как увядает на корню – на корнях! -- русский язык." Интерв"ю в "Новой газете" 15.07.2009

Никита | 21.07.2009 15:42
Михаил Эпштейн -российский философ, культуролог, литературовед, эссеист. Член российского Пен-клуба и Академии российской современной словесности. Автор более 400 статей и 18 книг.
Коментарі
Никита   | 21.07.2009 17:04
Вас-иль:
Люди звернули увагу, що жодного коментаря від українофобів не було помічено під статтями, присвяченими великим російським поетам – Ахматовій, Євтушенку, Маяковському... Жодного! Російська поезія, як і чистота російської мови не цікавить "ЗАХИСНИКІВ РОСІЇ на сайті НП!
Вас-иль   | 21.07.2009 17:04
Никита:
Никита:
Вас-иль:
.
А умови в СРСР для російської мови (саме як для мови!) НМД не були тепличними. Але можна дискутувати на цю тему.
Армія, державні органи двадцятивідсоткова надбавка вчителям російської мови.
Вас-иль   | 21.07.2009 17:06
Никита:
[ Російська поезія, як і чистота російської мови не цікавить "ЗАХИСНИКІВ РОСІЇ на сайті НП!
Вони не за Росію. Вони ПРОТИ України.
Никита   | 21.07.2009 17:08
Вас-иль:
Армія, державні органи двадцятивідсоткова надбавка вчителям російської мови.
НМД це умови не для мови... для чогось іншого. І взагалі, судять по результатах: щось російська мова не дуже гарно розвивалась в цій, так би мовити, "тепличці"! І я здогадуюсь про причини...
Львів'янка   | 21.07.2009 17:11
Вас-иль:
Никита:
[ Російська поезія, як і чистота російської мови не цікавить "ЗАХИСНИКІВ РОСІЇ на сайті НП!
Вони не за Росію. Вони ПРОТИ України.
Зміст, того -проти?
Який зміст носити зло "проти" держави?
Зміст слова- проти?
Вас-иль   | 21.07.2009 17:13
Никита:
Вас-иль:
А.
НМД це умови не для мови... для чогось іншого. І взагалі, судять по результатах: щось російська мова не дуже гарно розвивалась в цій, так би мовити, "тепличці"! І я здогадуюсь про причини...
Зрозуміло. Мова канцелярщини, воєнщини та спілкування рабів на підприємствах. Кожен здобутий російськомовний нацмен не вважав за потрібне розширювати словниковий запас понад необхідний мінімум. Для тих, хто намагався – психлікарні, табори, депортація. Тепер – світочі нації Жириновський, Затулін, Марков і прочая.
Никита   | 21.07.2009 17:55
Львів'янка:
Зміст, того -проти?
Який зміст носити зло "проти" держави?
Зміст слова- проти?
Ну, наприклад, сибіряк неодноразово казав, відповідаючи на подібне питання: я не проти України, я проти свідамітів. А звідки походить це слово-потвора "свідаміт" (рос.)? – від українських висловлюваннь "свідомий українець", "свідомий націоналіст", тобто людина, що усвідомила себе українцем, усвідомила свою національність. Отже, НМД, це пояснення відповідає дійсності!
Никита   | 21.07.2009 18:09
І ось таке ще питання, суто мовне: практично кожне слово в російській мові має антонім або й декілька антонімів (слів з протилежним значенням); існують і словники антонімів. Наприклад, мокрий-сухий, русофоб-русофіл, день-ніч, чорне-біле.

Хто знає: ЯКИЙ АНТОНІМ СЛОВА "СВІДАМІТ"?
Вас-иль   | 21.07.2009 18:19
Никита:
І

Хто знає: ЯКИЙ АНТОНІМ СЛОВА "СВІДАМІТ"?
ІРЧ. Істінна рускій чєлавєк
Никита   | 21.07.2009 18:32
Вас-иль:
Зачекаємо, може хтось запропонує ще варіанти (я також маю свій). А Ви – подумайте, може, знайдеться одне слово з протилежним значенням (не абревіатура)?
Стрілець   | 21.07.2009 21:52
Може я вже надокучив усім, але з пісні слова не викинеш:
Російська імперія весь час була інкубатором, що творив велетенські маси абасів
Як на своїй "етнічній території", де такими ставали маси фінно-угрів і різних тюркомовних,
так і на чужих, де абасились і ми, українці.
Ну а що таке абасизм? Абасизм, як я називав у своїй статті – "обдерта субкультура". Субкультура, в якій більшість компонентів культури мінімізовані, зведені до імітації.
Можуть абаси творити процвітаючу російську мову?
Та не смішіть же ви мене так сильно...
От і має російський народ таку мову, якої він вартий – усихаючу...
Про абасизм – тут
Victoria   | 21.07.2009 22:09
+++!
ЗаХар   | 21.07.2009 22:43
+
Не мав відповіді. Щойно вигулькнуло- а це ж звичайнісінький совок.
Никита   | 21.07.2009 23:13
ЗаХар:
Стрілець:
"Совок", як і "абас" – ці поняття, звісно, не співпадають зі значенням, що мається на увазі при вживанні слова "свідаміт". Та все ж таки антонімами я б їх не назвав. Давайте подивимось в контексті. Ну от наприклад, мурман дає свій лінк і пише в анотації:
murman | 10.07.2009 13:17
Свидомым не смотреть
Або читаємо комент сибіряка:
Сибиряк | 21.07.2009 08:43
про Украину я ничего не писал,я как всегда постебался над надуванием щёк свидомитами.
Ось, виходячи з того значення, яке мають на увазі тут наші російські друзі – саме до цього значення я шукаю антонім...
Стрілець   | 21.07.2009 23:38
Никита,
а ви вдумайтеся, що саме ховається за словом "свідаміт".
Мені здається, що за ним ховається елементарне роздратування деяких людей тим, що хтось раптом перестав твердити таку приємну для них величалку, в якій усе "вєлікає і магучєє" – тут тобі й велікій рускій народ, тут вєлікій і магучій рускій язик, тут вєлікая руская культура, вєлікая паезія, шірокая душа, руская удаль, ручкій прастор, рускій задор...
Та взагалі – чи є хоч один хоч злегка приємний іменник, до якого б вони не приставили прикметником слово "рускій"?
І от – маєш тобі!!! – з'являється якийсь... і перестає цю величалку повторювати!!!
Це можна пережити?!
Ну нєт, свідаміти праклятиє!!!